About

About

What is the Press Server®?

System prasowy Press-Server to wirtualna redakcja czasopisma. Pozwala na jednoczesną współpracę dziennikarzy, redaktorów, korekty i składu DTP, a dzięki współpracy z programem Adobe InDesign, w sposób automatyczny makietuje materiały do druku. Jednocześnie może automatycznie eksportować treści na portal informacyjny. Takie rozwiązania pozwalają na pracę on-line całego zespołu, bez konieczności spotkań i zbędnej komunikacji pomiędzy dziennikarzami, redaktorami i grafikami, a nawet obsługą finansową. Każdy, kto ma dostęp do Internetu może pracować z Press-Server z dowolnej lokalizacji, nie narażając się na kontakt z ryzykownym epidemiologicznie środowiskiem.

Who benefits with the system?

System prasowy Press Server® jest bogatym zestawem narzędzi potrzebnych do kompleksowej obsługi redakcji.
Za pomocą przeglądarki internetowej publishers mogą z dowolnego miejsca ocenić postęp nad najnowszym wydaniem czasopisma oraz treściami przygotowanymi na portal.

Redaktorzy zarządzają tym, kto, co i jak przygotowuje do publikacji. Mogą sprawdzić też, jak wywiązano się z przydzielonych zadań.

For journalists to proste, komunikatywne narzędzie do codziennej pracy i komunikacji w redakcji.
Intuicyjne zarządzanie reklamami i ogłoszeniami w systemie Press-Server wzbogacone jest przez system fakturowy, statystyki i zarządzanie klientami. Rozliczanie wspomagają systemy płatności on-line.

Publikacje przeznaczone do druku przygotowywane są półautomatycznie w programie graficznym, przyspieszając pracę do 50%.

Press Server® pozwal na organizowanie własnego kolportażu z uwzględnieniem systemu rozliczeń pojedynczych punktów kolporterskich.

What do you benefit with the system?

Press Server poprzez automatyczne generowanie stron pozwala uzyskać nawet 50% więcej czasu na pozostałe działania redakcji, jednoczesną pracę nad wydaniem wielu pracownikom. Wgląd w efekty ich pracy jest możliwy na każdym etapie. Konflikty dotyczące zajmowania powierzchni rozwiązywane są na poziomie makiety. Press Server pozwala również przeglądać dane archiwalne.
Dzięki przejrzystym raportom generowanym przez system możliwe jest zbadanie trendów panujących w redakcji.
Press Server gives into hands of administrators the ability to configurate nearly every aspect of the work of the system. Starting from deadlines and frequency of editions, through giving users the permissions and ending on defining article styles. Our press system allows also to inform clients about "last minute" deals - available places for modular ad. Cooperation with clients is even more swift and even more effective.

How do you benefit with the system?

Współdzielony dostęp umożliwia dziennikarzom dodawanie i modyfikację swoich artykułów, kiedy w tym samym czasie dział reklamy dodaje reklamy. Wszelkie zmiany na makiecie są widoczne użytkownikom na żywo. Ponadto system faktur zastępuje podstawowe funkcje systemów księgowych i umożliwia eksport danych JPK do najpopularniejszych z nich.
Prowadzenie redakcji jeszcze nigdy nie było tak przejrzyste i łatwe. Każdy dział redakcji posiada swoje osobne statystyki. Ponadto wbudowany kalendarz i komunikator ułatwiają komunikację wewnątrzredakcyjną i pozwalają na zaplanowanie wydarzeń na wiele tygodni do przodu.

What is needed to work with the system?

System nie jest ograniczony ilością użytkowników, nie wymaga najwydajniejszych konfiguracji sprzętowych komputera. Wymaga natomiast dysków przystosowanych do pracy 24-godzinnej, o pojemności minimum 2Tb. Serwer wymaga zainstalowania karty sieciowej, minimum gigabitowej.
Dla swobodnej komunikacji ze światem wymagane jest posiadanie stałego IP od dostawcy internetu oraz router, który potrafi udostępnić w Internecie zawartość Press Servera poprzez przekierowanie portów 80 i 2121, one-to-one NAT lub DMZ.