O systemie

O systemie

Czym jest Press Server®?

System prasowy Press-Server to wirtualna redakcja czasopisma. Pozwala na jednoczesną współpracę dziennikarzy, redaktorów, korekty i składu DTP, a dzięki współpracy z programem Adobe InDesign, w sposób automatyczny makietuje materiały do druku. Jednocześnie może automatycznie eksportować treści na portal informacyjny. Takie rozwiązania pozwalają na pracę on-line całego zespołu, bez konieczności spotkań i zbędnej komunikacji pomiędzy dziennikarzami, redaktorami i grafikami, a nawet obsługą finansową. Każdy, kto ma dostęp do Internetu może pracować z Press-Server z dowolnej lokalizacji, nie narażając się na  kontakt z ryzykownym epidemiologicznie środowiskiem.

Kto zyskuje na używaniu systemu?

System prasowy Press Server® jest bogatym zestawem narzędzi potrzebnych do kompleksowej obsługi redakcji.
Za pomocą przeglądarki internetowej wydawcy mogą z dowolnego miejsca ocenić postęp nad najnowszym wydaniem czasopisma oraz treściami przygotowanymi na portal.

Redaktorzy zarządzają tym, kto, co i jak przygotowuje do publikacji. Mogą sprawdzić też, jak wywiązano się z przydzielonych zadań.

Dla dziennikarzy to proste, komunikatywne narzędzie do codziennej pracy i komunikacji w redakcji.
Intuicyjne zarządzanie reklamami i ogłoszeniami w systemie Press-Server wzbogacone jest przez system fakturowy, statystyki i zarządzanie klientami. Rozliczanie wspomagają systemy płatności on-line.

Publikacje przeznaczone do druku przygotowywane są półautomatycznie w programie graficznym, przyspieszając pracę do 50%.

Press Server® pozwal  na organizowanie własnego kolportażu z uwzględnieniem systemu rozliczeń pojedynczych punktów kolporterskich.

Co zyskujesz na używaniu systemu?

Press Server poprzez automatyczne generowanie stron pozwala uzyskać nawet 50% więcej czasu na pozostałe działania redakcji, jednoczesną pracę nad wydaniem wielu pracownikom. Wgląd w efekty ich pracy jest możliwy na każdym etapie. Konflikty dotyczące zajmowania powierzchni rozwiązywane są na poziomie makiety. Press Server pozwala również przeglądać dane archiwalne.
Dzięki przejrzystym raportom generowanym przez system możliwe jest zbadanie trendów panujących w redakcji.
Press Server przekazuje w ręce administratorów możliwość skonfigurowania niemal każdego aspektu pracy systemu. Począwszy od określenia deadline’ów i częstotliwości wydawania czasopisma, poprzez nadawanie uprawnień użytkownikom, a kończąc na definiowaniu styli artykułów. Nasz system prasowy umożliwia także informowanie klientów o ofertach „last minute” – dostępnych miejscach na reklamę modułową. Dzięki temu współpraca z klientami jest jeszcze sprawniejsza i jeszcze bardziej efektywna.

Jak zyskujesz na używaniu systemu?

Współdzielony dostęp umożliwia dziennikarzom dodawanie i modyfikację swoich artykułów, kiedy w tym samym czasie dział reklamy dodaje reklamy. Wszelkie zmiany na makiecie są widoczne użytkownikom na żywo. Ponadto system faktur zastępuje podstawowe funkcje systemów księgowych i umożliwia eksport danych JPK do najpopularniejszych z nich.
Prowadzenie redakcji jeszcze nigdy nie było tak przejrzyste i łatwe. Każdy dział redakcji posiada swoje osobne statystyki. Ponadto wbudowany kalendarz i komunikator ułatwiają komunikację wewnątrzredakcyjną i pozwalają na zaplanowanie wydarzeń na wiele tygodni do przodu.

Co jest potrzebne do pracy z systemem?

System nie jest ograniczony ilością użytkowników, nie wymaga najwydajniejszych konfiguracji sprzętowych komputera. Wymaga natomiast dysków przystosowanych do pracy 24-godzinnej, o pojemności minimum 2Tb. Serwer wymaga zainstalowania karty sieciowej, minimum gigabitowej.
Dla swobodnej komunikacji ze światem wymagane jest posiadanie stałego IP od dostawcy internetu oraz router, który potrafi udostępnić w Internecie zawartość Press Servera poprzez przekierowanie portów 80 i 2121, one-to-one NAT lub DMZ.