O systemie

O systemie

Czym jest Press Server®?

System prasowy Press-Server to narzędzie do zarządzania redakcją czasopisma. Dzięki wirtualnej makiecie, pozwala na jednoczesną współpracę dziennikarzy, redaktorów, korekty i składu DTP, a dzięki współpracy z programem Adobe InDesign w sposób automatyczny makietuje materiały na stronach, nadając im wcześniej zadany kształt i rozmiar. Takie rozwiązania pozwalają grafikom uzyskać dużo więcej czasu na kreację, infografikę i nowe pomysły. Twoje czasopismo tchnie nowym życiem.

Kto zyskuje na używaniu systemu?

System prasowy Press Server został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb redakcji czasopism lokalnych. Oparty na realnych potrzebach wydawców, dziennikarzy, agentów reklamowych i DTP-owców stał się bogatym zestawem narzędzi potrzebnych do kompleksowej obsługi redakcji i generowania kolejnych wydań czasopisma.
Za pomocą prostej przeglądarki internetowej wydawcy mogą z dowolnego miejsca ocenić postęp nad najnowszym wydaniem czasopisma. Dzięki szerokim uprawnieniom są w stanie sprawdzić jak daleko zaawansowane jest wydanie, co w nim się znajdzie oraz jego słabe punkty.
Redaktorzy naczelni intuicyjnie widząc całe czasopismo jak na dłoni,  mogą zarządzać tym, kto, co, jak i gdzie pisze. Potem za pomocą systemu z łatwością podliczy, kto i jak wywiązał się z przydzielonych zadań. Dziennikarz otrzymuje jasne wskazówki co należy wykonać lub skorygować.
Dla dziennikarzy system prasowy Press Server to proste, komunikatywne narzędzie do codziennej pracy.  Za pośrednictwem przeglądarki WWW i internetu wprowadzają treści i zdjęcia.
Podstawą reklam w systemie Press-server są pliki PDF. Dzięki niemu zarówno teksty, grafika i zdjęcia wyglądają w druku perfekcyjnie. Jego zaletą jest również niewielki rozmiar. Press-server pozwala agentom reklamowym umieszczać wizerunki reklam na makiecie za pomocą metody „złap i upuść”. Później, w trakcie pracy DTP ułożą się automatyczniew programie graficznym. Dział reklamy może umieszczać na makiecie reklamy, edytować ich terminy i koszty, które automatycznie przejdą do raportu księgowego. System przypomni automatycznie o kończących się emisjach.
Press Server automatycznie układa wszystkie materiały na siatce modułowej programu graficznego. Przy pełnym wykorzystaniu systemu, DTP-owcy mogą przyspieszyć pracę o 50%.
System prasowy Press Server pozwala dystrybutorom na prowadzenie  kolportażu z uwzględnieniem pojedynczych punktów kolporterskich.

Co zyskujesz na używaniu systemu?

Press Server poprzez automatyczne generowanie stron pozwala uzyskać nawet 50% więcej czasu na pozostałe działania redakcji, jednoczesną pracę nad wydaniem wielu pracownikom. Wgląd w efekty ich pracy jest możliwy na każdym etapie. Konflikty dotyczące zajmowania powierzchni rozwiązywane są na poziomie makiety. Press Server pozwala również przeglądać dane archiwalne.
Dzięki przejrzystym raportom generowanym przez system możliwe jest zbadanie trendów panujących w redakcji.
Press Server przekazuje w ręce administratorów możliwość skonfigurowania niemal każdego aspektu pracy systemu. Począwszy od określenia deadline’ów i częstotliwości wydawania czasopisma, poprzez nadawanie uprawnień użytkownikom, a kończąc na definiowaniu styli artykułów. Nasz system prasowy umożliwia także informowanie klientów o ofertach „last minute” – dostępnych miejscach na reklamę modułową. Dzięki temu współpraca z klientami jest jeszcze sprawniejsza i jeszcze bardziej efektywna.

Jak zyskujesz na używaniu systemu?

Współdzielony dostęp umożliwia dziennikarzom dodawanie i modyfikację swoich artykułów, kiedy w tym samym czasie dział reklamy dodaje reklamy. Wszelkie zmiany na makiecie są widoczne użytkownikom na żywo. Ponadto system faktur zastępuje podstawowe funkcje systemów księgowych i umożliwia eksport danych JPK do najpopularniejszych z nich.
Prowadzenie redakcji jeszcze nigdy nie było tak przejrzyste i łatwe. Każdy dział redakcji posiada swoje osobne statystyki. Ponadto wbudowany kalendarz i komunikator ułatwiają komunikację wewnątrzredakcyjną i pozwalają na zaplanowanie wydarzeń na wiele tygodni do przodu.

Co jest potrzebne do pracy z systemem?

System nie jest ograniczony ilością użytkowników, nie wymaga najwydajniejszych konfiguracji sprzętowych komputera. Wymaga natomiast dysków przystosowanych do pracy 24-godzinnej, o pojemności minimum 2Tb. Serwer wymaga zainstalowania karty sieciowej, minimum gigabitowej.
Dla swobodnej komunikacji ze światem wymagane jest posiadanie stałego IP od dostawcy internetu oraz router, który potrafi udostępnić w Internecie zawartość Press Servera poprzez przekierowanie portów 80 i 2121, one-to-one NAT lub DMZ.