O systemie

O systemie

Czym jest Press Server®?

System prasowy Press-Server to narzędzie do zarządzania redakcją czasopisma. Dzięki wirtualnej makiecie, pozwala na jednoczesną współpracę dziennikarzy, redaktorów, korekty i składu DTP, a dzięki współpracy z programem Adobe InDesign w sposób automatyczny makietuje materiały na stronach, nadając im wcześniej zadany kształt i rozmiar. Takie rozwiązania pozwalają grafikom uzyskać dużo więcej czasu na kreację, infografikę i nowe pomysły. Twoje czasopismo tchnie nowym życiem.

Kto zyskuje na używaniu systemu?

System prasowy Press Server został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb redakcji czasopism lokalnych. Oparty na realnych potrzebach wydawców, dziennikarzy, agentów reklamowych i DTP-owców stał się bogatym zestawem narzędzi potrzebnych do kompleksowej obsługi redakcji i generowania kolejnych wydań czasopisma.
Za pomocą prostej przeglądarki internetowej wydawcy mogą z dowolnego miejsca ocenić postęp nad najnowszym wydaniem czasopisma. Dzięki szerokim uprawnieniom są w stanie sprawdzić jak daleko zaawansowane jest wydanie, co w nim się znajdzie oraz jego słabe punkty.
Redaktorzy naczelni intuicyjnie widząc całe czasopismo jak na dłoni i mogą kreatywnie zarządzać tym, kto, co, jak i gdzie napisze. Wystarczy czekać na wyniki. Potem za pomocą systemu z łatwością podliczy, kto i jak wywiązał się z przydzielonych zadań. W trakcie własnego projektowania mogą narzucić grafikom DTP ilość i układ stron. Redaktorzy mogą artykuły edytować, zaakceptować lub odrzucić, podając powód autorowi. Dziennikarz otrzymuje wówczas jasne wskazówki co należy w swoim tekście skorygować.
Dla dziennikarzy system prasowy Press Server to proste, komunikatywne narzędzie do codziennej pracy. Eliminuje problemy z niedochodzącą pocztą, źle skadrowanymi zdjęciami, zapominaniem o tekstach czy podpisach. Każdy wie co, gdzie, jak i ile ma napisać, by wydawca był zadowolony. Za pośrednictwem przeglądarki WWW i internetu wprowadzają treści i zdjęcia według określonych zasad.
Podstawą reklam w systemie Press-server są pliki PDF. Doskonały format zapisywania reklam. Pozwala utworzyć PDF’a z każdego dostępnego grafikom programu. Dzięki niemu zarówno teksty, grafika i zdjęcia wyglądają w druku perfekcyjnie. Jego zaletą jest również niewielki rozmiar. Press-server pozwala agentom reklamowym umieszczać wizerunki reklam już na makiecie, w określonej pozycji i rozmiarze, za pomocą metody „złap i upuść”. Później w trakcie pracy DTP znajdą się dokładnie w tym samym miejscu w sposób automatyczny. Dział reklamy może umieszczać na makiecie reklamy, edytować ich terminy i koszty, które automatycznie przejdą do raportu księgowego. System przypomni automatycznie o kończących się emisjach.
System prasowy Press Server generuje strony automatycznie. Dla właściwie przygotowanego przez redakcję układu pozostaje tylko kosmetyka i efekty wizualne. Podstawą są style, dzięki którym momentalnie teksty przybierają właściwy kształt. Odpada ściąganie i kadrowanie zdjęć, podział na łamy czy podpisy pod zdjęciami. Dział DTP otrzymuje strukturę katalogów i plików, co do których nie ma żadnych pytań. Najbardziej innowacyjnym pomysłem jest automatyczne układanie wszystkich materiałów na siatce modułowej. Przy pełnym wykorzystaniu systemu, DTP-owcy mogą przyspieszyć pracę o 50%.
System prasowy Press Server pozwala dystrybutorom na prowadzenie historii kolportażu z podziałem nawet na poszczególne punkty kolporterskie i wydania. Dzięki tak szczegółowej liście kolporterskiej dział kolportażu jest w stanie określić na bieżąco, w których punktach sprzedaż rośnie, a które punkty nie wytrzymują miejscowej konkurencji.

Co zyskujesz na używaniu systemu?

Press Server poprzez automatyczne generowanie stron pozwala uzyskać nawet 50% więcej czasu na pozostałe działania redakcji. Nasz system prasowy pozwala na jednoczesną pracę nad wydaniem wielu pracownikom, a wgląd w efekty ich pracy jest możliwy na każdym etapie. Konflikty dotyczące zajmowania powierzchni rozwiązywane są na poziomie makiety. Press Server pozwala również przeglądać dane archiwalne.
Dzięki przejrzystym raportom generowanym przez system możliwe jest zbadanie trendów panujących w redakcji. Ponadto system pozwala na bieżąco monitorować objętość materiałów, co pozwala nie tylko dostosować materiały do dostępnego miejsca, ale także zaplanować ewentualne korekty w rozmieszczeniu materiałów w danym wydaniu.
Press Server przekazuje w ręce administratorów możliwość skonfigurowania niemal każdego aspektu pracy systemu. Począwszy od określenia deadline’ów i częstotliwości wydawania czasopisma, poprzez nadawanie uprawnień użytkownikom, a kończąc na definiowaniu styli artykułów. Nasz system prasowy umożliwia także informowanie klientów o ofertach «last minute» — dostępnych miejscach na reklamę modułową. Dzięki temu współpraca z klientami jest jeszcze sprawniejsza i jeszcze bardziej efektywna.

Jak zyskujesz na używaniu systemu?

Współdzielony dostęp umożliwia dziennikarzom dodawanie i modyfikację swoich artykułów kiedy w tym samym czasie dział reklamy dodaje pliki reklam. Wszelkie zmiany na makiecie są pokazywane użytkownikom na żywo. Ponadto nasz system faktur zastępuje podstawowe funkcje systemów księgowych i umożliwia eksport danych JPK do najpopularniejszych z nich.
Prowadzenie redakcji jeszcze nigdy nie było tak przejrzyste i łatwe. Każdy dział redakcji posiada swoje osobne statystyki dostępne nawet z poziomu strony powitalnej. Dane statystyczne są pokazywane nie tylko w postaci wykresu, ale także tabelarycznej, co ułatwia prognozowanie długoterminowe działania redakcji. Ponadto wbudowany kalendarz i komunikator ułatwiają komunikację wewnątrzredakcyjną i pozwalają na zaplanowanie wydarzeń nawet na wiele tygodni do przodu.

Co jest potrzebne do pracy z systemem?

Nasz system nie ma odpowiednika na rynku, który zawierałby tyle funkcji jednocześnie. Alternatywą jest łączenie różnych programów co jest kosztowne. Nasze rozwiązanie jest jednym z najtańszych, które proponuje polski rynek. System nie jest ograniczony ilością użytkowników oraz czasem. Raz wydane pieniądze służą na zawsze. Dlatego też nie jest potrzebny cały worek pieniędzy.
Nasz system został przetestowany na najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, szczególnie Mozilla Firefox oraz Google Chrome. To jednak nie oznacza, że nie da się korzystać z systemu przy pomocy innej przeglądarki. Ponadto uznany pakiet graficzny firmy Adobe, Adobe InDesign, to doskonałe narzędzie pracy z Press-server.
System prasowy Press Server nie wymaga najwydajniejszych konfiguracji sprzętowych komputera. Wymaga natomiast dysków przystosowanych do pracy 24-godzinnej o pojemności minimum 2Tb oraz systemu operacyjnego z rodziny Linux, preferowany Debian, wraz z instalacją bazy danych PostgreSQL. Dodatkowy dysk, służący jako backup, nie wymaga przystosowania do pracy 24-godzinnej, natomiast musi mieć tą samą pojemność, co dysk główny. Polecamy urządzenie typu „NAS”. Polecamy minimum 64-bitowe procesory, z którymi dobrze współpracuje baza danych. Należy zwrócić uwagę na niezawodny zasilacz, CD-ROM oraz UPS. Serwer wymaga zainstalowania jednej karty sieciowej, minimum gigabitowej.
Dla swobodnej komunikacji ze światem wymagane jest posiadanie stałego IP od dostawcy internetu oraz router, który potrafi udostępnić w Internecie zawartość Press Servera poprzez przekierowanie portów 80 i 2121, one-to-one NAT lub DMZ.